Бішон фрізе

Бішон фрізе – незвична назва для українського вуха, але саме так правильно називати цю породу собак з групи бішонів. Пропорційно складені песики з «розумною» на вигляд мордою, маленькі та міцні. Чорні очі і ніс контрастують з білосніжною шовковистою шерстю.

Перші згадки про породу були у XII столітті, як про маленьких собак білого кольору, з довгою та кудрявою шерстю. Використовувались в полюванні на щурів в корабельному бізнесі.
Особлива популярність прийшла з модою на маленьких собак при дворі в Іспанії, Італії, Франції. Та вони не являлись чистокровними бішон фрізе, скоріше, це були пращури всіх болонок. Офіційна реєстрація породи відбулась у 1933 році, а 18 жовтня 1934 року занесена в племінну книгу Французького кінологічної спілки як окрема порода – бішон фрізе. Після другох світової війни почала набирати популярності у всьому світі.

Характер.
Енергійні, життєрадісні песики прив’язані до своєї родини. Вони люблять завжди бути поруч із власником, та їх можна навчити залишатись інколи на самоті. Дружелюбне відношення до інших тварин. Ідеальний компаньйон для маленьких дітей. Бішони не втратили навичок охороняти територію, завжди сповістять дзвінким гавкітом господарів про сторонніх.

Виховання та дресура.
Легко піддаються дресурі, хоч і не самі кращі учні. Тренування потрібно починати якомога раніше, розробивши план та режим занять. Тварині важко довго концентруватись на конкретній дії – вони не люблять рутину.

Загравшись з людиною, болонка може кусатись. Відучуйте одразу від цієї поганої звички.

Під час занять не потрібно сварити і кричати на собаку. Основна задача – зацікавити, беж можливості капризувати. Нагадуйте хто головний без психологічного натиску.

Особливості догляду.
Обов’язкова вакцинація та дегельмінтизація за календарем.

Щоденне вичісування з використанням пуходерки. Стрижка виконується професійним грумером один раз на два-три місяці. Часте купання протипоказане, оскільки може порушитись природній ліпідний баланс шкіри.

Собаці необхідно протирати очі щоденно, використовуючи ватні тампони. Вуха по мірі забруднення та після купання. Двічі на місяць обов’язково зістригати кігті.

Зуби потребують регулярного чищення (2-3 рази на тиждень) зі спеціальною пастою. Заглядайте в пащу улюбленцю. При наявності запалень ясен, зубного каменю, необхідно звернутись до ветеринарного спеціаліста.


Харчування.
В розпліднику цуценята привчаються до збалансованого корму, він оптимальний для здоров’я тварини. Якщо ви оберете натуральну їжу, потрібно включити в раціон сире м’ясо та морську рибу без кісток, овочі (свіжі чи відварені), каші (гречана, вівсяна). Годувати дорослих бішонів необхідно двічі на день, цуценят – п’ять-шість разів. Не забувайте давати вітаміни собаці, але тільки після консультації х ветеринаром.


Стандарт породи.

Зріст песика – 23-30 см, вага 3-6 кг. Розмір залежить від статі – хлопчики більші, хоч це не так виразно помітно, як у багатьох інших порід. Максимальна вага самого бішона із здоровою конституцією не повинен перевищувати 6 кг.

Голова. Череп плаский, пропорційний. Ніс круглий, шкіра чорного кольору. Основа морди широка, звужується до носа. Губи чорні, прикус ножецеподібний. Різці рівні, досить широка щелепа.
Очі можуть бути коричневими або чорними. Навколо очей шкіра чорна.

Вуха у формі трикутника, звисають. Вкриті хвилястою та довгою шерстю.

Шия займає приблизно третину від всієї довжини тіла. Біля черепу вона більш тонка, з наближенням до холки потовщується.

Тіло.
Компактно складена тварина. Спина рівна, міцна і широка. Поперек вигнутий. Грудина чітко виразна, ширина грудей середня.

Лапи.
Кістяк передніх лап тонкий, лікті спрямовані назад. Лапи у біжонів прямі. Плечі косі, не виступаючі. Задні лапи рівні, стегнова частина має розвинені м’язи. Пальці підібрані в «грудку».

Хвіст.
Повністю покритий шерстю. Довжина дорівнює половини довжини корпуса, знаходиться нижче спини. Не потребує купування.

Шерсть.
Бішони мають кучеряву пишну шерсть, довжина 7-10 см. В собаки густе і пружне підшерстя, завдяки чому тварина не промокає під дощем. Не збивається в «мотузки». Цуценята мають жовтувате або бежеве забарвлення, дорослі – чисто білого кольору.

Здоров’я.
Бішони майже ніколи не мають генетичних захворювань, при сумлінному догляді собака може прожити до 19 років.

Серед розповсюджених захворювань – алергія, дерматит, діабет, сечокам’яна хвороба, очні хвороби.

Розплідник Marinik Izumrud радий познайомити з нашим поповненням. Серед йорків живе весела і грайлива бішон фрізе. Вихована дівчина, яка пройшла всі кваліфікації, отримує гідне харчування, догляд і вітамінізацію. Для нас кожен песик дуже важливий. Тому народження перших бішонів стало неймовірною подією в розпліднику.

Чому обирають нас

Надійність

Розплідник, який має сертифікат Кінологічної Спілки України та Міжнародної Кінологічної Федерації.

Індивідуальність

У нас не великий розплідник, всі собаки вирощуються у коханні та турботі. Кожен щеня індивідуальність!

Відповідальність

Ми ретельно підходимо до в’язків собак, намагаючись поліпшити з кожним разом потомство.

Активність

Ми дуже любимо відвідувати виставки!

Наші нагороди

Дизайн_без_названия__18_-removebg-preview (1)

НОМЕР ТЕЛЕФОНУ

ПОШТА

АДРЕСА

Всі права захищені. marinikizumrud © 2025

Будемо на зв'язку

Зв’яжіться з нами, якщо вам потрібна консультація або залиште повідомлення і ми зв’яжемося з вами найближчим часом!

ПОШТА

НОМЕР ТЕЛЕФОНУ

АДРЕСА

Зворотній зв'язок